Adres

Ogilvy İstanbul  / Harmancı Giz Plaza, Harman Sk. No:5 M 1-2 Levent İstanbul

T: +90 212 339 8360

Bloklar Kalkıyor: Blok Zinciri Teknolojisinin Gücü

Bloklar Kalkıyor: Blok Zinciri Teknolojisinin Gücü

gelecegin-ekonomisi225x225.jpg

Bitcoin’i duymuşsunuzdur. Bitcoin hakkındaki bilginiz az olabilir ama büyük olasılıkla Blockchain yani blok zinciri hakkında bildiklerinizden fazladır. Oysa blok zinciri Bitcoin’in çok önemli bir parçası, hatta temel taşı. Blok zinciri teknolojisini ve yaklaşan etkisini daha iyi anlamamızın zamanı çoktan geldi. Kısacası blok zinciri geleceğimizin en önemli ve dönüştürücü teknolojilerinden biri olmaya aday.

Öyleyse nedir bu blok zinciri ve niye bu kadar önemli? Dünyamız gittikçe daha büyük ölçüde dijitale doğru kayarken, güvenlik ve şeffaflık ihtiyacı da artmakta. Blok zinciri ağları sayesinde bireyler dijital bir ortamda aracı olmaksızın doğrudan birbirleriyle değerli mallar konusunda işbirliği, satış ve ticaret yapabiliyor. Bir yetki merkezi de yok, yani sisteme yapılacak herhangi bir saldırı ya da arıza durumu bütün sistemi çökertmeyecek, yani Visa ve Target gibi büyük şirketlere karşı gerçekleştirilen güvenlik ihlallerinde meydana gelen durum söz konusu olmayacak. Değerli mallarımız artık fiziksel olarak elimizin altında olmadığında, blok zinciri ağları tam güvenlik için en büyük umudumuz haline gelebilir.

 

RealizeBCTech.max-1920x835.jpg

OgilvyRED Küresel Danışmanlık Ortağı Laura Masse hazırladığı kapsamlı raporda blok zinciri teknolojisini, blok zincirin nasıl güven tesis ettiğini ve günümüzde iş dünyasını dönüştürmeye çoktan başladığını, gelecekte de bu dönüşümün devam edeceğini ayrıntılarıyla açıklıyor.

 

Masse’nin Unblocked: The Power of Blockchain to Establish Trust, Build Brands and Transform Business (Bloklar Kalkıyor: Blok Zincirin Güven Tesis Etme, Marka Oluşturma ve İş Dünyasını Dönüştürme Gücü) isimli raporu için:

https://www.slideshare.net/socialogilvy/unblocked-the-power-of-blockchain-technology-to-establish-trust-build-brands-transform-business

Biyometri Kullanarak Duyguları Anlamak

Biyometri Kullanarak Duyguları Anlamak