Ogilvy İstanbul deneyimli isimlerle ekibini güçlendiriyor

 

Başarılı projeleri ile reklam dünyasının tanınan ismi Doruk Özer, Kreatif Direktör olarak Ogilvy İstanbul bünyesine katıldı.

Doruk Özer.png

 

Ogilvy, 70’inci yaşını kutlamaya hazırlandığı bu günlerde, dünya çapındaki tüm ofislerinde “Yeni Dönem” (Next Chapter) adını verdiği dönüşüm yolculuğu ile sektör için model olacak yepyeni bir yapıya imza atıyor. Bu kapsamda Ogilvy İstanbul da sektörün önemli isimleriyle kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Reklam dünyasının deneyimli ismi Doruk Özer, Eylül ayı itibarıyla Ogilvy İstanbul’da çalışmaya başladı. Özer, bundan böyle 12 yıllık deneyim ve enerjisiyle Ogilvy İstanbul’a katkıda bulunacak. 

 

İlk ve orta öğrenimini FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi’nde tamamlayan Doruk Özer, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Reklam yazarlığına 2006 yılında başlayan Özer, kariyeri boyunca sektörün önde gelen ajanslarında çalıştı; Atlas Jet, Porsche, Audi, Star TV, Vestel, Tuborg, Efes Pilsen, OMO, Hyundai, Crunch, Darüşşafaka, P&G, Coca-Cola, TEB, Turkcell, VISA ve HSBC gibi önemli markaların projelerinde yer aldı.

 

2009 ve 2014 yıllarında da Ogilvy ile yolları kesişen Doruk Özer; Sprite, Ford, Dove, Yumoş, KFC, Milka, Molfix, Calve, Fuse Tea, Dove, Setur, KFC ve Philips markaları için çalışma imkânı buldu.

 

Çeşitli jüri üyelikleri de bulunan deneyimli reklamcı, sektörde adından söz ettiren projeleri ile Kristal Elma, Mixx Awards ve Effie ödülleri kazandı.

 

ReklamDavid OgilvyAtama