Felis’ten Avon’a ‘Yakışır Sana’ ödülü

 

Bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Felis Ödülleri, Brand Week İstanbul kapsamında düzenlenen törenlerle sahiplerini buldu. Sektörün en yaratıcı ve etkili işlerinin değerlendirildiği Felis Ödülleri’nde Avon’un BJK Kadın Futbol Takımı sponsorluğu kapsamındaki Yakışır Sana kampanyası ile Avon ve Ogilvy İstanbul, PR alanında Sponsorluk Yönetimi ödülünü kazandı.

PR ve reklam sektörünün en yaratıcı ve en etkili işlerinin seçildiği Felis Ödülleri’nde reklamverenler ve tüm disiplinlerden ajanslar 8-9 Kasım tarihlerinde Zorlu PSM’de düzenlenen törende ödüllerini aldılar. Şimdiye dek birlikte pek çok özel işe imza atan Avon ve iletişim ajansı Ogilvy İstanbul, PR alanında Sponsorluk Yönetimi ödülüne layık görüldü. Avon ve Ogilvy İstanbul, Avon’un BJK Kadın Futbol Takımı sponsorluğu kapsamında başarıyla yürüttükleri “Yakışır Sana” kampanyasının PR alanındaki yönetimiyle aldı. Jürinin strateji, yaratıcılık, uygulama ve sonuçlara ulaşma kriterlerine göre değerlendirdiği “Yakışır Sana” aynı zamanda bu kategoride ödüle layık görülen tek çalışma oldu.

“Yakışır Sana” ile ödüle giden yolda

Kampanyayı ödüle götüren iletişim çalışmalarında Avon ve Ogilvy İstanbul’un mükemmel uyumu etkili oldu.

Kadınların yaşamın her alanında eşit koşullarla var olmasının önünde çok fazla engelin bulunmasından yola çıkan Avon, bu engellerin önemli bir bölümünün sporda, özellikle de futbolda olduğunu görerek futbolun kadına yakışmadığı ile ilgili ön yargıyı kırmaya karar verdi. Bu amaçla Türkiye’de kadın futbolunun daha fazla destek görmesi için BJK Kadın Futbol Takımı’na sponsor oldu. Markayla aynı heyecanı paylaşan Ogilvy İstanbul, Avon’un sponsorluğu ile ilgili yıl boyu sürecek tüm iletişim faaliyetlerini “Yakışır Sana” çatısı altında topladı. Ogilvy İstanbul ve Avon, sponsorluk alanındaki bu yönetimiyle yılın en başarılı örneklerinden birini sergileyerek Felis Ödülleri’nde de büyük ödülü almaya hak kazandı.

Yakışır Sana.png
ReklamDavid OgilvyAvon, odul